Акт відновлення Української держави

З нагоди проголошення Української держави

1941 р., липня 1, Львів. Пастирське послання Митрополита Андрея до вірних

З волі Всемогучого і Всемилостивого Бога, в Тройці Єдиного, зачалася нова епоха в житті Державної Соборної Самостійної України. Народні Збори, що відбулися вчорашнього дня, ствердили і проголосили ту історичну подію.

Повідомляючи Тебе, Український Народе, про таке вислухання наших благальних молитов, взиваю Тебе до вияву вдячности для Всевишнього, вірности для Його Церкви і послуху для Влади. Воєнні часи вимагатимуть ще многих жертв, але діло, розпочате в ім’я Боже і з Божою благодаттю, буде доведене до успішного кінця. Жертви, яких конечно потреба до осягнення нашої цілі, полягатимуть передусім на послушному піддаванні справедливим Божим законам, непротивним розказам Влади. Український Нарід мусить в тій історичній хвилі показати, що має досить почуття авторитету, солідарности і життєвої сили, щоби заслужити на таке положення серед народів Европи, в якім би міг розвинути усі Богом собі дані сили. Карністю і солідарністю, совісним сповненням обов’язків докажіть, що Ви дозріли до Державного Життя.

Читати також:  Про важливість молитви за безбожників

Побідоносну Німецьку Армію витаємо як освободительку від ворога. Установленій Владі віддаємо належний послух.

Узнаємо Головою Краєвого Правління Західних областей України Пана Ярослава Стецька. Від уряду, Ним покликаного до життя, очікуємо мудрого, справедливого проводу громадян, які узгляднили би потреби і добро всіх замешкуючих наш Край громадян, без огляду на це, до якого віроісповідання, народности і суспільної верстви належать. Бог нехай благословить усі Твої праці, Український Народе, і нехай дасть усім нашим Провідникам святу Мудрість із неба.

Дано у Львові при Арх[икатедральному] храмі св[ятого] Юра 1.VІІ.1941 р[оку].

†Андрей Митрополит

Додати свій коментар