У Львові презентували сайт про Митрополита Андрея Шептицького

У Львові презентували сайт про Митрополита Андрея Шептицького

Першого листопада у Львові, у Митрополичих садах, що на площі Святого Юра, відбулася презентація інтернет-порталу «Митрополит Андрей Шептицький». Тут публікуватимуть документи про життя і служіння Митрополита, дослідницькі матеріали.

Сайт покликаний працювати на популяризацію та пришвидшення процесу беатифікації Митрополита Андрея. Про це зазначив у своєму слові на презентації владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

«Дякую усім, хто долучився до створення сайту і долучатиметься до його наповнення. Також надіємося, що і ви, тут присутні, будете дописувати і розвивати сайт. Сайт вже працює, вже розмішені архиєпархіальні вісті з 1889 року, тому можете з цього користати. Хай сайт працює на швидку беатифікацію праведного Митрополита Андрея Шептицького», — сказав владика Ігор (Возьняк).

У Львові презентували сайт про Митрополита Андрея Шептицького

Засновником сайту стала Львівська Архиєпархія УГКЦ. Його підтримку вже здійснюють «Фундація духовного відродження», а також Львівська міськрада, обласна держадміністрація і Яворівська районна рада.

Сайт запускають у ювілейний рік відзначення 155-річчя від дня народження праведного Митрополита Андрея і 76-ту річницю його переходу до вічності. Основне його завдання — наблизити постать Митрополита Андрея і глибину його послань, промов, розпоряджень до українців, наголошували промовці на презентації.

Читати також:  Матеріялізм ломить і псує людську душу і понижує її

«Організаційний комітет 155-ліття від дня народження Митрополита Андрея вирішив запустити окремий інтернет-портал, де будуть розміщувати основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея, а опісля її застосовувати. Насамперед, ми спрямовуємо погляд на базові оригінальні матеріали: архівні, а також друковані», — повідомив отець Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ.

У Львові презентували сайт про Митрополита Андрея Шептицького

Для того, щоб представлена на сайті інформація була якомога яскравішою і ціліснішою, ініціатори створення порталу вже налагодили співпрацю з Львівським державним історичним архівом, а також Львівською національною бібліотекою імені Стефаника. Там сканують збережені матеріали, дотичні до життя і служіння праведного Митрополита. Відтак усі зацікавлені, передовсім науковці зможуть легко їх знайти на сайті.

На сайті розміщуватимуть також твори про Митрополита Андрея, новини, які стаються у світі щодо його особи, а також повідомлятимуть інформацію щодо беатифікації Митрополита Андрея. До наповнення інтернет-порталу залучать також закордонні наукові представництва, зокрема ведуть співпрацю із середовищами у Римі, а також інших країнах, які Митрополит Андрей свого часу відвідував. Також розміщуватимуть багато фотографічного матеріалу.

Читати також:  Політичне богослов’я Шептицького – новий проект УКУ про служіння і сучасність Митрополита

«Дуже важливо йти в ногу з часом і доносити інформацію про нашого великого земляка через цифрові засоби. Митрополит дуже дбав про освіченість. Думаю, що важливість сьогоднішньої події полягає не лише у тому, що через окремий інтернет-портал всі ми будемо краще пізнавати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Фактично всі хто спричинилися до його створення є продовжувачами праці великого земляка у тому плані, що роблять всіх нас ще більш освіченими. Без перебільшення хочу сказати, що сьогодні знати про Андрея Шептицького є також ознакою освіченості», – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

У Львові презентували сайт про Митрополита Андрея Шептицького

На презентації також були присутні та виступили народний депутат України Олег Синютка, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міськради Євген Бойко, голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, директор Львівського державного історичного архіву Леся Стефаник та керівник Львівської національної бібліотеки імені Стефаника Василь Ферштей.

У матеріалі використані відео і фото із сайту Львівської міськради та релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова».

Додати свій коментар